Staff List

Senior Leadership Team

Fiona HopkinsHeadteacher
Lucy Farrant Deputy Headteacher
Jessie McDonnellAssistant Headteacher
Morgan Zagerman-VaughanAssistant Headteacher
Majella O'NeillHead of Finance
Leena Bose Head of HR
Claire LeeDesignated Safeguarding Lead

Phase Leaders

Jessie McDonnellPhase Leader EYFS
Melissa EastPhase Leader KS1 / Year 1&2
Vanessa KeraiPhase Leader Year 3&4
Gina ReevesPhase Leader Year 5&6
Jessie McDonnellAssistant Headteacher
Morgan ZagermanAssistant Headteacher

Faculty Team Leaders

Joanna SwieradPhonics Lead
Subodhini KesavalwaarMaths
Nkechi OkosiThe Arts
Sasha GrantHumanities
Brent BrazerI.T.
Emma CrowleP.E. & PSHE
Aaisha SabirR.E.

Year Teams / Teachers

Sunita EvansAcorns - Nursery
Joanna SwieradElderberry- Reception
Jessie McDonnell/Debbie RansomHoneyberry- Reception
Subodhini KesavalwaarSparkleberry- Reception
Nkechi OkosiAcer- Year 1
Tabatha WhitneyMango- Year 1
Yasmin AkhtarCherry- Year 1
Melissa EastGinkgo- Year 2
Martina GorakanageBamboo- Year 2
Ritu SinghMarula- Year 2
Emma CrowlePortia-Year 3
Ritu Vasandani
Snowbell- Year 3
Khooshboo TrivediCedar- Year 3
Alanna RushWillow – Year 4
Vanessa KeraiChestnut- Year 4
Sasha GrantMagnolia- Year 4
Sahra SheegoBanyan- Year 5
Fiona TennysonJacaranda- Year 5
Asmi KatwaPalm – Year 5
Gina ReevesMulberry- Year 6
Morgan Zagerman-Vaughan/ Krystyna KaczmarekBonsai- Year 6
Cecil AnangAspen – Year 6
Aaisha SabirRE Teacher / PPA Cover
Fernando PuertasPPA Spanish Teacher
Brent BrazerPPA Computing Teacher
Nadine Adam1:1 Tutor

Teaching Assistants

Aferdita MjekiqiTeaching Assistant
Anna Soto MartinTeaching Assistant
Bahara MoshinTeaching Assistant
Claudette MartineauTeaching Assistant
Gabriela BrumarTeaching Assistant
Jagruti ChudasamaHigher Level Teaching Assistant
Jaishree MistryHigher Level Teaching Assistant
Kalaiyarasi SatheshkumarTeaching Assistant
Karen Blowfield Teaching Assistant
Laura Butler Higher Level Teaching Assistant
Lorraine WhitlumTeaching Assistant
Manjinder ChaggarSpeech & Language Support and PPA Cover
Nita PatelTeaching Assistant
Raksha KanabarTeaching Assistant
Regine TenkenTeaching Assistant
Rita GohilTeaching Assistant
Rosita HickeyTeaching Assistant
Rupal BhattrajNursery Nurse
Sacha Ajim-RaphaelTeaching Assistant
Sornathevy SivanandanTeaching Assistant
Sutha SristakunamTeaching Assistant

Inclusion, Safeguarding and Welfare Team

Chris HepworthInclusion Co-ordinator
Natalie KhedrAttendance Officer & Inclusion Administrator
Claire LeeDesignated Safeguarding Lead
Harvinder HunjanWelfare Assistant

Curriculum Support

Michael PriceResources Co-ordinator
Mohammed AlibhaiI.T. Technician

Office Staff

Angela BowdHeadteacher's PA/Communications Manager
Danielle RyanFinance Manager
Rasika BasnayakeFinance Assistant
Manvir PanesarHR & Operations Manager
Beth NelsonData Manager (Assessment)
Sonia SinghPupil Administrator
Francesca MoscaReception/ Admin Assistant
Nithusha GaneshwaranReception/ Admin Assistant

SMSAs

Agnese LodeMidday Supervisor
Elaine MahonMidday Supervisor
Iman BannaniMidday Supervisor
Kanwal ShahMidday Supervisor
Kathleen NorwoodMidday Supervisor
Mansiben DaveMidday Supervisor
Michelle BeasleyMidday Supervisor
Mithilini TheepathasMidday Supervisor
Asma IjazMidday Supervisor
Rajaa El-MansouriMidday Supervisor
Rubina ChandhokSenior Midday Supervisor
Sanoosiya MohamedMidday Supervisor
Shiyamala SanthirapalanMidday Supervisor
Siva BabujiMidday Supervisor
Sivalogini KugarajahMidday Supervisor
Smita ShahMidday Supervisor
Sunita ChoudhryMidday Supervisor
Swetha MedaramatiMidday Supervisor

After School Club

[table “16” not found /]

Breakfast Club

Laura ButlerPlay Assistant
Jagruti ChudasamaPlay Assistant
Jaishree MistryPlay Assistant

Site Staff

Rom FedericoSite Manager
Michael EdsonAssistant Site Manager
Sue PartingtonAssistant Site Manager

Cleaners

Roda AhmedCleaner
Fathia HusseinCleaner
Thavaniya RoshanthanCleaner
Agnese LodeCleaner
Charmaine SweeneyCleaner
Iwona MicalCleaner
Ewa SwiniarskaCleaner